новини

середа, 21 листопада 2012 р.

Стриманість (принцип самоконтролю)      Язик хоч і малий член в тілі, проте він створює багато проблем і його дуже важко стримати. Язиком можна ображати людей, критикувати їх, обмовляти і всіляко руйнувати, але можна також благословляти людей, утішати і наставляти їх. Ми повинні зрозуміти, що все, що ми говоримо іншим, повертається до нас. Що посієш, то і пожнеш. Слова мають силу, вони можуть принести в наше життя руйнування, або ж навпаки вирішити наші проблеми.
     
Люди судять про нас за нашими словами. «...Бо чим серце наповнене, те говорять уста його!» ( Лука 6:45 ). Язик підвладний закону сіяння і жнив більш за решту всіх членів нашого тіла. У Притчах 21:23 написано: « Хто стереже свої уста й свого язика, той душу свою зберігає від лиха ». Якщо ми не навчимося «тримати язика за зубами», він принесе нам безліч проблем. Коли ми дуже багато говоримо, ми ставимо себе в ніякове положення, і люди рахують нас пустобрехами і пліткарями. Тоді ми намагаємося виправдатися і відрікаємося від своїх слів, що тільки ускладнює наші проблеми. Ми брешемо, намагаючись врятуватися зі скрутного становища, але тільки грузнемо в нескінченні спори.
      Дружелюбність і товариськість завжди хороші, але ми повинні знати межу і стримувати свій язик, коли він починає хвалитися, перебільшувати або говорити що-небудь про інших. Не все, що приходить нам на розум, потрібно висловлювати вголос.
  Як часто ми потрапляли в неприємності, тому що дуже багато говорили. Коли ми обговорюємо людей і поширюємо про них плітки, ми створюємо конфлікти і псуємо відносини з сім'єю і з друзями. Після того, як пил осяде, дим розсіється, все свідчитиме проти тих, хто не стримував язика. Нам як бізнесменам важливо, щоб наші слова свідчили про те, що ми контролюємо свій язик, а не про те, що він у нас неприборканий.


Є три типи людей, які уважні до своїх слів:
1. Мудра людина – вона розуміє, як важливо зберігати секрети.
2. Принципова людина – вона ніколи не йде на компроміс, її слова завжди узгоджуються з її стандартами.
3. Покірлива людина – вона розуміє, що не все знає. Вона не показується, стримує свій язик. Вона є живим прикладом притчі, яка свідчить: « Краще нічого не сказати і виглядати дурнем, ніж відкрити свої вуста і прибрати всякі сумніви щодо цього».


        Якщо ми хочемо жити хорошим життям, ми повинні стримувати свій словесний потік.
Стриманість – це обережність з язиком. Ми повинні використовувати свій язик для хороших слів. Це подібно до сіяння доброго насіння, яке принесе нам світлу долю, і не тільки нам, але і тим, хто нас оточує. Бог розуміє силу висловлених слів. Він словом створив весь світ. Бог дав нам силу і здібності творити добре і зле силою наших слів. Отже, будемо уважні до наших слів, бо наше майбутнє залежить від них.

Дискусія:


В яких ситуаціях найлегше сказати щось бездумно?
Що добре ви «посадили» своїми устами?
переглянути
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HMXQC_ChF8U

Немає коментарів:

Дописати коментар